Často kladené otázky (FAQ)

Pro koho jsou naše služby určeny?

Našimi klienty jsou především malé a střední výrobní a průmyslové podniky, kterým chybí dostatečné technické zázemí pro využití moderních technologií. Orientujeme se především na strojní komponenty na míru pro stavbu strojů a přípravků. Využíváme při tom aditivní výrobu. Díky našim komplexním službám můžeme flexibilně reagovat na vaše požadavky, spořit váš čas a finance. Získáváte tak konkurenční výhodu.


Můžete můj produkt také navrhnout? 

Specializujeme se na návrh konceptů a kompletní vývoj produktů. Jsme schopni vyvinout zcela nový produkt nebo náhradní díl díky reversnímu inženýrství. Orientujeme se především na uchopovací systémy na míru pro průmyslové roboty a přípravky, čelisti atd. Vytváříme 3D modely v CAD systému, optimalizujeme tvar využitím generativního designu, provádíme FEM pevnostní výpočty a analýzy. Naším trendem je 3D tisk z moderních kompozitních materiálů pro finální díly.

Přehled našich služeb.


V jakém formátu mám dodat data?

Poradíme si s většinou 3D souborů, výkresy ve 2D. Přiložit můžete tedy libovolný formát. Pokud se vyskytne jakýkoliv problém, obratem se s vámi spojíme.


Jaký je postup od kontaktu po dodání produktu?

Kontaktovat náš můžete přes formulář, email či telefon. Máme pro vás připravený krátký Design brief, ve kterém si vyjasníme všechny důležité detaily.

Následně analyzujeme shromážděné požadavky. Připravíme specifikaci požadavků k odsouhlasení. Navrhneme koncept, vyrobíme funkční prototyp a otestujeme či předáme klientovy k otestování. Pokud bude prototyp schválen, vyrobíme a dodáme požadovaný počet kusů. Při změně požadavků lze celý proces opakovat.


Co dokážeme vyrobit?

Rozměry jednotlivých dílů jsou závislé na tiskovém objemu 3D tiskárny. Ani to však není omezením. Díl vhodně rozdělíme na více částí. V konečný celek spojujeme lepení či šroubováním. Umíme vkládat závitové vložky nebo kluzná pouzdra. Již samotný tiskový materiál je polymer plněný sekaným uhlíkovým vláknem, který lze dále vyztužit spojitým karbonovým nebo kevlarovým vláknem. Využíváme i další technologie jako je CNC obrábění a řezaní laserem.