Kompozitní díly až 4 krát rychleji | WPEng.cz

06.01.2021

Společnost AREVO zaměřující se na aditivní výrobu kompozitů oznámila spuštění své nejmodernější 3D tiskárny Aqua 2. Co umí její nejnovější systém pro 3D tisk?

(foto zdroj: Arevo.com)

Dalších 60 milionů dolarů do vývoje

AREVO navrhl svůj systém Aqua 2 jako vysokorychlostní stroj se zaměřením na tisk velkoformátových dílů se spojitým uhlíkovým vláknem. Společnost představila svou novou tiskárnu poté, co uzavřela další kolo finančních investic (investory jsou například Defy Partners a GGV Capital podporované Khosla Ventures a Alabaster). Investice ve výši 60 milionů dolarů hodlá AREVO využít k získání nových inženýrů, kteří podpoří vývoj jejich technologie 3D tisku s uhlíkovým vláknem.

AREVO je neodolatelná příležitost.

"AREVO je neodolatelná příležitost, protože se trefila přímo do tří hlavních oblastí investičního zaměření GGV: spotřebitelský internet, podnikání a inteligentní technologie," řekl Hans Tung, Managing Partner ve společnosti GGV Capital. "AREVO je vedeno zkušeným týmem s pevným technologickým základem a výrobním know-how v oblasti 3D tisku ve velkém, což mu umožňuje nabízet průlomové produkty za konkurenceschopné ceny."

Společnost AREVO, založená v roce 2014 se sídlem v Silicon Valley, je známá svou technologií kontinuálního 3D tisku z uhlíkových vláken. Orientovala se právě na FFF / FDM kompozity, o kterých se říká, že jsou pětkrát silnější než titan a jsou schopné vyztužit polymerové 3D tištěné výrobky.

Platforma RAM, skutečný 3D tisk

Po úspěšném uvedení svých kompozitních materiálů na trh vyvinula společnost AREVO pokročilé portfolio softwaru a systémů pro 3D tisk. Na základě svého programu optimalizace dráhy nástroje metodou konečných prvků vytvořila platformu RAM (Robot-based Additive Manufacturing). Systém kombinuje průmyslového robota (optimalizováno pro roboty od ABB) s pohybem nástroje v 6-osách, tiskovou hlavu pro kompozitní materiály a právě pokročilý software. Tato souhra umožňuje optimalizovat pevnost a vzhled 3D tištěných dílů, díky prakticky libovolné změny orientace tiskové hlavy. AREVO označuje tuto technologii za skutečně pravý 3D tisk.

(foto zdroj: Arevo.com) 

Společnost využila svou produkční platformu RAM pro 3D tisk rámů jízdních kol (výrobce Franco Bicycles). Technologie umožnila zkrátit dodací lhůty tištěných dílů.

Dalším cyklistickým projektem AREVO je spolupráce s kalifornskou start-upovou společností Superstrata. Jednalo se o 3D tištěný zcela sjednocený kompozitní rám připravovaného e-kola. Technologie kontinuálního kompozitního tisku eliminovala potřebu lepení nebo svařování, aby jednotlivé části kola držely pohromadě. Výsledkem je rám kola, který je extrémně odolný proti nárazu.

Novinka AREVO Aqua 2

Nejnovější sestava pro 3D tisk AREVO Aqua 2 byla speciálně navržena pro výrobu velkoformátových souvislých dílů z uhlíkových vláken a je údajně schopná tisknout až do velikosti jednoho kubického metru. Je také schopna tisknout čtyřikrát rychleji než její předchůdce.

Jsme nadšeni, že můžeme spolupracovat s týmem na rozšíření této neuvěřitelně působivé technologie.

"Nová platforma AREVO umožňuje výrobu dílů z uhlíkových vláken s vysokou pevností a nízkou hmotností, což při současných standardních technikách není možné," uvedla Trae Vassallo, zakládající partner společnosti Defy. "Jsme nadšeni, že můžeme spolupracovat s týmem na rozšíření této neuvěřitelně působivé technologie."

(zdroj: 3dprintingindustry.com, Arevo.com)

(foto zdroj: Arevo.com)