O NÁS

Jsme flexibilní

Dokážeme navrhovat, vyrábět a dodávat produkty prakticky bez omezení. Neexistuje oblast, ve které bychom aplikací aditivní technologie nemohli poskytnout konkrétní výhodu. Technologií zaručujeme vysokou flexibilitu při navrhování součástí. Současně zajišťujeme požadované rozměry a mechanické vlastnosti. Ve vývoji produktu přinášíme dvě obrovské výhody. Jednak výrazné snížení výrobních nákladů a doby přípravy samotného produktu. Ale hlavně možnost přímo reagovat na požadavky našeho klienta.

Pár let zpět

Ale ještě pár let zpět tomu tak nebylo. Během naší předchozí praxe jsme se pohybovali v oblasti strojírenství a automatizace. Zjistili jsme, že použití konvenčních metod obrábění pro výrobu přípravků či složitých dílů v jednotkách kusů, je v mnoha ohledech nevýhodné.


Byli jsme nuceni přizpůsobovat konstrukční řešení technologii odebírání materiálu. S tím byly spojeny různé problémy. Například tvarově složité díly se rozdělovaly na snáze vyrobitelné sestavy dílů. Výroba jednotek kusů byla často velmi nákladná s dlouhou dobou dodání. Pro více variant technického řešení se iterační proces vývoje velmi prodražoval. Někdy byl rovnou zamítnut. Což bylo značně omezující. Docházelo ke zdržení dodávek vlivem dlouhého dodavatelského řetězce.

Úžasné zjištění

Změna v přístupu a myšlení nastala v roce 2017, kdy se Jiří setkal s Vladimírem. Ten měl zkušenosti s aditivní technologií již od roku 2013, kdy vedl konstrukční tým. 3D tisk využíval pro výrobu funkčních prototypů. Přínos 3D tisku a jeho aplikace ve fázi návrhu a vývoje produktu je velmi zaujala. Rozhodli se o tuto oblast dále zajímat, pravidelně sledovat weby, absolvovat různé kurzy a nakonec pořídit první tiskárnu.

Sdílíme zkušenosti

Začátkem roku 2021 Vladimír Waas a Jiří Petřík zakládají novou firmu WP Engineering s.r.o. Jejich vizí je sdílet své zkušenosti s klienty, kteří řeší podobné problémy, jako oni před lety.

Díky našim zkušenostem jsme schopni přinášet komplexní řešení v poměrně široké oblasti.

Našim cílem je nabídnout zákazníkům široké spektrum služeb z oblasti návrhu konceptů, tak i kompletních produktů. Díky našim zkušenostem jsme schopni přinášet komplexní řešení v poměrně široké oblasti. Soustředíme se na uchopovací systémy na míru pro stavbu přípravků a koncových efektorů robotů pro oblast automatizace výroby. Jedním z našich trendů je právě aplikace 3D tisku z moderních kompozitních materiálů pro finální díly.

Nyní už se nemusíte omezovat tvarem a složitostí dílů, vysokými náklady na prototypové či finální díly vyráběných v jednotkách kusů. Snižovat počty variant. Už nemusíte čekat na první kusy v řádu měsíců. Dobu dodání zkracujeme dle složitosti dílů na týdny až dny.

Efekt zlepšení pocítíte okamžitě.

Posuňte své podnikání zapojením dílů vyrobených 3D tiskem dle našeho návrhu. Jsme si jistí, že efekt zlepšení pocítíte okamžitě.

Využijte našich služeb.


Měníme svět k lepšímu tím, že uplatňujeme inovativní způsob myšlení.

S úctou zakladatelé

Spolupracujte s námi

Vladimír Waas

vladimir.waas@wpeng.cz

Jiří Petřík

jiri.petrik@wpeng.cz


Baví vás inovace a moderní technologie? Sledujte naše novinky